next prev

Kultura i rozrywka

Data: 06.09.2012

Dolnośląskie centrum kultury i rozrywki mieści się we Wrocławiu. Stolica województwa to teatry, opera, filharmonia i muzea przypominające historię jednego z najstarszych miast Polski.

 

Światową wizytówką regionu jest międzynarodowy festiwal muzyczny Wratislavia Cantans, a impreza „Jazz nad Odrą” z sukcesami aspiruje do miana najważniejszej imprezy jazzowej w Polsce. W noworudzki kalendarz kulturalny na stałe wpisał się zaś Międzynarodowy Festiwal Folkloru oraz Noworudzki Festiwal Filmowy „Zawrót Głowy”. Właśnie tam uczestnicy mają niepowtarzalną okazję do spotkań z artystami z Polski i zagranicy.

 

Wśród noworudzkich, kulturalnych atrakcji nie zabrakło też święta miłośników kultury japońskiej. Noworudzkie Dni Japonii, organizowane we współpracy z Ambasadą Japonii w Warszawie, co roku przyciągają tłumy gości. Wkład w kulturalną promocję miasta mają również Polsko-Czeska Wyższa Szkoła Biznesu i Sportu „Collegium Glacense” oraz Miejska Biblioteka Publiczna – organizator Noworudzkich Spotkań z Poezją i jednocześnie „kuźnia” debiutantów publikujących swoje zbiory poetyckie w ramach współpracy z Noworudzkim Klubem Literackim „OGMA”.

« powrót 06.09.12

Oferta

 • Noworudzki Park Przemysłowy (NPP)

  Misją Noworudzkiego Parku Przemysłowego
  jest pobudzenie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości
  oraz pozyskanie inwestycji zewnętrznych.  Oferta
  Wałbrzyskiej Specjalnej
  Strefy Ekonomicznej
  „Invest-Park”
  Podstrefa:
  Nowa Ruda - Słupiec

 • Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie oferuje wsparcie finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw z udziałem środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa i Budżetu Środków Województwa Dolnośląskiego
  w ramach prowadzonej
  Dolnośląskiej Platformy Usługi Finansowej
  www.dolny-slask.pl

   

  Pożyczka przez Internet

   

 • TECHNOINKUBATOR NOWA RUDA

  - wsparcie dla transferu technologii, innowacji,
  konferencje, seminaria,
  usługa innowacyjna, informacyjna,
  preferencyjne pożyczki, wynajem powierzchni.